Lyžařské středisko Aprica (1.162 m.n.m. – 2.270 m.n.m.)

24. července 2017 v 20:55
Aprica leží ve známém údolí Valtellina asi 50 kilometrů západně od Passo Tonale. Celá lyžařská oblast se skládá se ze tří vzájemně propojených skiareálů Baradello, Palabione a Mangolta. Velkou výhodou Apriky jsou severně orientované svahy, na nichž se přírodní sníh udrží dlouho do jara.


Podobně jako v celé Itálii, i v Aprice se místní vlekařská společnost stará o maximální kvalitu sjezdových tratí, které jsou každé ráno dokonale "vyžehlené" pro ty nejlepší zážitky z lyžování.Protože Aprica nepatří k turisticky exponovaným zimním střediskům, ceny jsou zde i pro turisty z České republiky přijatelné. A to jak za samotné lyžování, tak i za další doplňkové služby jako je ubytování, stravování a podobně.


Ačkoliv byla Aprica v minulosti považována za lyžařské středisko, vhodné zejména pro začátečníky, dnes je situace jiná. Dynamický rozvoj posunul Apriku mezi univerzální lyžařské oblasti, kde si dobře zalyžují jak začínající sjezdaři, tak i zkušení a vyježdění jezdci.

V lyžařském areálu Baradello, který byl uveden do provozu teprve poměrně nedávno, mají lyžaři k dispozici na sebe navazující dvě moderní čtyřsedačkové lanovky. Ty vyvezou turisty z Baradella v nadmořské výšce 1.162 metrů až téměř na vrchol do výšky 1.972 metrů.


Do Apriky se jezdí hlavně kvůli typickému italskému způsobu lyžování. Kdo si chce užívat nejen špičkové lyžování, ale i blankytně modré oblohy a slunečních paprsků, je v Aprice na správném místě.

Výhodou Apriky je poloha zdejších hotelů, penzionů, apartmánů a dalších ubytovacích kapacit. Z většiny z nich to lyžaři nemají nemají k lanovkám a vlekům dále než několik desítek metrů. V Aprice tak její návštěvníci většinou zaparkují svá auta po příjezdu a použijí je až zase k návratu domů. V Aprice je totiž všude blízko.


V Aprice jsou vítáni rodiče se svými ratolestmi. Ti nejmenší lyžaři se tu mohou těšit na spoustu modrých lehkých sjezdovek a prostorných cvičných terénů, kde budou moci zkoušet své první lyžařské obloučky. A o jejich dopravu vzhůru na svahy se postarají pojízdné koberce, dětské vleky a dokonce jedna čtyřsedačková lanovka.

Aprica však nenabízí jen skvělé terény pro lyžování, ale i relaxaci po náročném dni, stráveném na zdejších svazích. Na okraji městečka Aprica, v části s názvem Mangolta, se nachází relaxační centrum s veřejným bazénem. Ten mohou turisté využívat k aktivnímu odpočinku po lyžování. Kdo dává přednost klidnější formě odpočinku, může v tomtéž komplexu využít služeb wellness centra.

Kolik stojí ubytování v Aprice se můžete podívat například na e-alpy.cz
 


Aktuální články

Reklama